AKTUALNOŚCI 2020 - Nasza Krutyń

Idź do spisu treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI 2020

 
   W sobotę (17.10.2020 r.) członkowie Stowarzyszenia "Nasza Krutyń" podjęli się uporządkowania i zagospodarowania skwerku w centrum naszej miejscowości. W porozumieniu z Mazurskim PK stanęła tam tablica informacyjna z planszami dotyczącymi Krutyni, a także linii kolejowej niegdyś łączącej Piecki z Rucianem-Nidą. Pod tablicą ułożono jeden z podkładów kolejowych dawnej linii odnaleziony przez Leśniczego Leśnictwa Krutyń. Na skwerku pojawiła się też ławeczka. Tego dnia nasi członkowie wyrównali też ziemię wzdłuż ogrodzenia cmentarza. Jeśli macie pomysł na to co jeszcze do zrobienia lub ochotę wspólnie popracować na rzecz naszej społeczności to prosimy o kontakt z prezesem.
 
 
UCHRONIĆ OD ZAPOMNIENIA


       Mimo wakacyjnego okresu i trudnej sytuacji związanej z epidemią trwają intensywne prace na starym, zabytkowym cmentarzu komunalnym w Krutyni. Na zlecenie Stowarzyszenia Nasza Krutyń, pod nadzorem Urzędu Gminy w Pieckach miejscowa firma budowlana wykonała nowe ogrodzenie od strony ośrodka Syrenka i posadzkę z ciosanego kamienia przy wejściu na cmentarz oraz przystąpiła zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków do zabezpieczenia i remontu drewnianego budynku gospodarczego. Prace te zostaną zakończone wraz z wakacjami. Stowarzyszenie Nasza Krutyń zakończyło też uzgodnione z Wójtem Gminy Piecki prace na starych cmentarzach w Pieckach: przy drodze do Ostrowia Pieckowskiego ( ogrodzenie ), przy drodze do Nawiad ( furtka wejściowa z fragmentem ogrodzenia ), Prusinowie ( furtka wejściowa z fragmentem ogrodzenia ) i przy osadzie Zakręt ( ogrodzenie ). Wcześniej wykaszano chwasty i niepotrzebny podrost na cmentarzach w Krutyni i Zielonym Lasku. Usunięto też wywroty drzew na cmentarzu w Krutyńskim Piecku. 
Działania Stowarzyszenia „Nasza Krutyń” dofinansowane są ze środków gminy Piecki w ramach projektu „Opieka nad nieczynnymi komunalnymi cmentarzami na terenie gminy Piecki"  i ze środków własnych Stowarzyszenia Nasza Krutyń.
Podsumowanie biegu charytatywnego “Dla Stefcia”

     Zakończył się Bieg Charytatywny “Dla Stefcia”. Wszystkim uczestnikom, wspierającym oraz darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Zgodnie z regulaminem biegu wśród zgłoszonych biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Losowanie nagród odbędzie się 8 czerwca w poniedziałek. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie ospkrutyn.pl.

W biegu udział wzięło 46 biegaczy, dzięki czemu udało się zebrać 2,5 tyś zł. Środki zostały przekazane fundacji prowadzącej zbiórkę na ratowanie małego Stefcia.

   UCHRONIĆ OD ZAPOMNIENIA

   Stowarzyszenie „Nasza Krutyń” pomimo trudnej sytuacji kontynuuje działalność w zakresie zabezpieczenia i ogrodzenia nieczynnych cmentarzy w gminie Piecki. W chwili obecnej prace trwają na dwóch cmentarzach – niedaleko miejscowości Zakręt, a także przy miejscowości Piecki. Z cmentarzyków usunięto zagrażające bezpieczeństwu drzewa i zalegające śmieci, jak również wykonano już część ogrodzeń. W najbliższym czasie prace będą realizowane m.in. także na cmentarzach w Prusinowie, Nawiadach (przy spółce produkcyjnej), jak i w Krutyni.

   Działania Stowarzyszenia „Nasza Krutyń” dofinansowane są ze środków gminy Piecki w ramach projektu „Opieka nad nieczynnymi komunalnymi cmentarzami na terenie gminy Piecki zlokalizowanymi na działkach o nr ewid.: 60 obr. Krutyński Piecek, 736 obr. Piecki, 540 obr. Piecki, 71 obr. Prusinowo, 42 obr. Krutyń, 218/1 obręb Rosocha” (RZK.526.1.6.2020).
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego